مقالات آرا صنعت

9 نکته برای طراحی سالن زیبایی

روشنایی-کامل-و-بی-نقصی-سالن-زیبایی

 هنگام راه اندازی سالن شخصیتان، احساس راحتی وصف ناشدنی را تجربه خواهید کرد. برای رسیدن به این مهم، از چیدمان سالن گرفته تا برنامه های طراحی داخلی، لیست قیمت، محصولات و موارد زیاد دیگری که وجود دارند را باید در نظر گرفت. یادتان باشد، ایجاد سالن شخصی قرار است خیلی جالب باشد! در این مقاله، ما 9 ایده دکوراسیون سالن برای کمک به شما در ایجاد سالن رویاییتان آورده ایم. پس با ما همراه باشید.

سالن زیبایی رویاییتان

 

روشنایی کامل و بی نقصی را ایجاد کنید

یکی از مهمترین ویژگی های سالن شما، نور است. به عقیده ما، نور طبیعی همیشه ارجح هست و حس خاص و خوبی ایجاد می کند، اما باید در نظر داشت که همه ساختمان ها از پنجره های بزرگ برخوردار نیستند. اگر پنجره دارید که عالی است! حتما از آنها استفاده کنید. فضای خود را جوری طراحی کنید تا از هر ایستگاه نور خورشید، کاملا بهره مند شود. اما اگر پنجره های بزرگ و زیاد ندارید، روش های دیگری هم برای روشن کردن فضای شما وجود دارد. هنگام انتخاب نور برای فضای داخلی، یادتان باشد که هدف اصلی، زیبا نشان دادن مشتری است. اگر آنها به آیینه نگاه کنند و آنچه را که می بینند دوست نداشته باشند، از خدمات شما خوشحال نخواهند شد. استیشن های آیینه ای ما (عکس بالا) با نور زمینه ای، برای کمک به بهبود نور در سالن مدنظر شما طراحی شده اند. برای نور دلربا تر، سعی کنید لامپ های گرم را به جای لامپ های سرد انتخاب کنید. هنگام انتخاب محل قراردادن لامپ های خود، مطمئن شوید که سایه ها، در جایی که مشتری شما نشسته است، همپوشانی ندارند و نور کامل و بدون سایه به او می تابد. اگر می خواهید چراغ های پشت آیینه داشته باشید، یا اینکه فقط می خواهید نور بالای سر خود داشته باشید یا چراغ های ایستاده، محصولات روشنایی سالن ما را بررسی کنید تا چراغ های مناسب برای زیبایی و جذابیت فضای کاری خود پیدا کنید!

به فضای خود تکیه کنید

صدها روش وجود دارد که با آن می توانید فضای داخلی سالن خود را تزئین کنید. به جای اینکه از اول شروع کنید و همه چیز را اساسی تعمیر کنید، سعی کنید به ظاهری که سالن شما از قبل دارد تکیه کنید. اگر لوله ها و سقف سنتی در معرض دید قرار دارند، به دنبال حال و هوای روستایی بروید. اگر هم دیوارها یا کف سالن شما بتنی است، سالن خود را مدرن کنید. نکته مهم این است که مطمئن شوید تجهیزات سالن شما مطابق با حال و هوا و حس خوب شما در جای خود هستند، مانند صندلی سبک Odin که در تصویر بالا نشان داده شده است.

فضای داخلی سالن زیبایی

انعکاسات را منعکس کنید

هر مشتری که از در وارد می شود، قرار است جلوی آیینه بنشیند، بنابراین انتخاب آیینه ای که برای دکوراسیون شما مناسب است، بسیار مهم می باشد. آیینه های بزرگ و چند ایستگاهی باعث می شوند فضای سالن شما بزرگتر و بازتر نشان داده شود، در حالی که آیینه های تک ایستگاهی، باعث القای حس صمیمیت بیشتر در هر نقطه می شود. به دنبال آیینه های قاب دار برای دکوراسیون آراسته و یا آیینه های بدون قاب برای ظاهری زیبا و جذاب باشید. یادتان باشد، هنگام قرار دادن آیینه ها، حتماً نور سالن را در گوشه ذهن خود داشته باشید. شما مطمئنا دلتان نمی خواهد که مشتریانتان، چراغ های کور کننده در چشمشان باشد!

خارج از یک جعبه فکر کنید

هنگام طراحی سالن، فقط چهار دیوار استاندارد را در نظر نگیرید. طرح خود را به کف و سقف گسترش دهید. فضای خود را با سقف رنگارنگ روشن کنید یا با رنگ آمیزی سفید، اتاق های خود را جادارتر جلوه دهید. در این صورت، مشتریان شما چیز جذابی هنگام شستن موهایشان برای دیدن دارند.

منسجم بمانید

هنگامی که مدل زیبایی سازی خود را انتخاب کردید، به آن پایبند باشید. شما دلتان می خواهد کل طراحی سالنتان منسجم باشد. اگر یک ورودی شیک و جذاب می خواهید، ایستگاه های شما باید با قسمت های دیگر فضا، مطابقت داشته باشد. اگر محل انتظار سالن شما به طور کامل به رنگ سیاه و سفید کار شده، این طرح را در کل فضا با خود همراه کنید. شما نمی خواهید که مشتریانتان از منطقه ای به منطقه دیگر قدم بزنند و احساس کنند که به سالن دیگری قدم گذاشته اند. در سالن تصویر بالا، مشتری ما صندلی سبک Kite و Iconwash  Backwash Unit را برای تطبیق و وسایل رنگی ای که با بقیه سالن به خوبی سازگاری دارد، انتخاب کرده است.

جریان خود را احساس کنید

مشابه انسجام فضای سالنتان، درست بودن جریان نیز لازم است. از نقطه نظر مشتری به فضای خود نگاه کنید. آیا طرحتان منطقی است؟ هنگام راه رفتن، بخش انتظار سالن شما در جلو است یا عقب؟ آیا می خواهید ایستگاه های شستشو، اولین مکان نشستن میهمانان شما باشد، یا می خواهید ابتدا آنها را به جایگاه خود بیاورید و در مورد گزینه های مدل موی آن ها بحث کنید؟ دکوراسیون و فضای خود را با شیوه ای که می خواهید سالن آرایش عمل کند، تناسب دهید.

سبز شوید

با افزودن گیاهان به فضای خود، نفس بکشید. گیاهان، نه تنها هوا را تمیز می کنند و اکسیژن تأمین می کنند، بلکه به هر نقطه رنگی می بخشند، بدون اینکه طاقت فرسا و خسته کننده باشند. آوردن گیاهان به داخل سالن هم، به آن احساسی طبیعی و آرام بخش می بخشد.

یک بیانیه ایجاد کنید

اگر دیوار کوچک و نازکی دارید و مطمئن نیستید باید با آن چه کار کنید، آن را به دیوار بیانیه تبدیل کنید. افزودن یک قطعه هنری بزرگ و پررنگ، بلافاصله مورد توجه مشتریان قرار می گیرد. هر قطعه هنری کارساز خواهد بود! لازم نیست که سالن هنری باشد تا فضای خود را در آمیزید و توجهات را به خود جلب کنید. هر چیزی که با شما صحبت کند، جادویش را انجام خواهد داد.

هیچ جزئیاتی آنقدر کوچک نیست

هر آنچه ک وارد سالن شما می شود، مهم است. از چیدمان فضا گرفته تا رنگ های موجود در دیوارها، تا نحوه نمایش محصولاتتان؛ همه جزئیات، جزئی از برند شما می شوند. بنابراین توصیه می کنیم اصلا از جزئیات صرف نظر نکنید. مطمئن شوید که حوله های شما با هم ست هستند، محصولات شما به زیبایی نمایش داده می شوند و استیشن های یکنواخت هستند. در سالن تصویر بالا، حتی شکل و رنگ صندلی استفاده شده، با کابینت ها و پیشخوان همخوانی دارد. همانطور که گفتیم: هیچ جزئیاتی آنقدر کوچک نیست. طراحی فضای داخلی شما گامی مهم، اما مهیج و سود آور است که برای کسب و کار شما برداشته می شود. فقط به یاد داشته باشید که چیدمان را منسجم نگه دارید، انرژی را در آن به جریان بیندازید و جزئیات را بخاطر بسپارید؛ همه آن ها باعث تفاوت می شوند. اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید، ما می توانیم به شما کمک کنیم! برای کسب اطلاعات بیشتر، به صفحه خدمات رایگان طراحی سالن آرایش ما مراجعه بفرمایید.

شکل و رنگ صندلی استفاده شده، با کابینت ها و پیشخوان همخوانی دارد

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.