مقالات آرا صنعت

پیش از کاشت مو چه کارهایی باید انجام شود؟

سالهای کمی است که بسیاری از مردم دنیا علاقه مند به کاشت مو شده اند. می توانیم این تصمیم را امری مهم به شمار آوریم. اما آیا می دانید باید پیش از کاشت مو چه اقدامات و مراقبت هایی را مد نظر قرار دهید؟ اولین قدم برای کاشت مو اماده شدن است. زیرا کاشت مو مسئله حساسی است که باید به آن دقت زیادی شود. در صورتی که پزشکی موفق نشود عمل کاشت مو را به درستی انجام دهد، ممکن است برای شخص مشکلات زیادی را به بار آورد. کاشت مو به روش غیر تخصصی نه تنها بر روی روحیه شخص تاثیر بدی می گذارد، بلکه منجر به ریزش مجدد مو نیز می شود. شاید با خود تصور کنید که پیش از کاشت مو چه اقداماتی می توان انجام داد؟ مهمترین این اقدامات عدم توجه به تبلیغات نامعتبر است. موسسه ها و کلینیک های کاشت موی زیادی تبلیغات انجام می دهند، که مدعی هستند میزان بالایی از تار موها را در یک جلسه بر روی سر فرد متقاضی می کارند. اما این تبلیغات چندان درست نیست و تنها جنبه تبلیغاتی دارد. بیشتر افرادی که برای کاشت مو با روش غیر تخصصی به مراکز نامعتبر مراجعه نموده اند، هرگز از انجام کاشت موی خود رضایت نداشته اند. پس بهتر است به این مسئله توجه نمایید که پیش از کاشت مو در انتخاب کلینیک کاشت مو بسیار دقت نمایید.

انتخاب معتبرترین روش کاشت مو در دنیا پیش از کاشت مو

در حال حاضر در کشور های اروپایی و امریکایی، روش کاشت موی SUT معتبرترین و بهترین روش شناخته می شود. در این روش کاشت مو در یک جلسه 14000 تار مو کشت می شود و تارهای مو مناسب با فرد مورد نظر انتخاب می شود. البته لازم است پیش از کاشت مو در مورد نتیجه آن واقع بینانه اندیشید. به هیچ عنوان نمی توانید در این روش کاشت مو تضمین نماییم، که 100 درصد موهای ریخته شده باز می گردند و پرپشتی موی دوران نوجوانی را به دست خواهید آورد. اما به صراحت می توانیم بیان کنیم که بین 70 تا 90 درصد از موهای از بین رفته در این روش قابل بازگشت خواهد بود. که این مسئله نیز خود درصد بالایی برای افرادی که از کم مویی رنج می برند به شمار خواهد رفت. می دانیم که کاشت مو نوعی جابجایی فولیکول های مو از دیگر نواحی بدن می باشد. که البته بیشتر موهای پشت سر که از ریزش کمتری برخوردار هستند، به جلوی سر منتقل می شود. لازم است پیش از کاشت مو ابتدا به پزشک متخصص خود در این زمینه مراجعه نمایید، تا ایشان بررسی ها و آزمایشات اولیه را بر روی موهای شما انجام دهند. تا دلیل ریزش موی ابرو و سر را ارزیابی کرده و بهترین راهکار را برای مقابله با ان برگزینند. پس از آن، بیمار لازم است پیش از کاشت مو برخی اقدامات مهمی را انجام دهد. با در نظر گرفتن این اقدامات، بیمار می تواند نتیجه مطلوب را از انجام جراحی به دست آورد. ما در این مطلب به چند نکته مهم در این خصوص خواهیم پرداخت که در کسب نتیجه بسیار تاثیر گذار خواهند بود. از جمله:

پر پشت کردن مو

 

آیا کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید؟

این سوال که آیا شما کاندید مناسبی برای کاشت مو هستید، سوالی است که باید پیش از کاشت مو از پزشک خود بپرسید. معمولا افرادی که درگیر کم پشت بودن مو یا طاسی هستند، آن هم به صورت موروثی، بهتر است اقدام به کاشت مو نمایند. مخصوصا کاشت مو با روش SUT. اما افرادی که هنوز به میزان کافی مو دارند و درگیر ریزش مو نشده اند، می توانند از روش های دیگری همچون مزوتراپی یا PRP استفاده کنند. البته برای تشخیص این مسئله لازم است حتما به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه شود.

بررسی دلیل ریزش موها

ممکن است دلایل بسیاری وجود داشته باشد که منجر به ریزش مو شود. اما اصولا در مردان دلیل ریزش مو و طاسی، ارثی بوده و نداشتن تغذیه سالم و فشارهای روحی و استرس نیز این مسئله را تشدید می کند. پس بهتر است پیش از کاشت مو با پزشک در این خصوص مشورت لازم را نمایید.

توجه به سن مناسب پیش از کاشت مو

بهتر این نکته را بدانید که برای کاشت مو لازم است بسیار به سن توجه کنید. زیرا افرادی که زیر 23 سال سن دارند، کاندید مناسبی برای کاشت مو به شمار نمی رود. از طرف دیگر نیز سن متقاضی کاشت مو می تواند در طرح موهای کاشته شده نیز تاثیر بگذارد. افرادی که از سن بالایی برخوردار هستند، ممکن است پس از کاشت مو دچار ریزش مو شوند. البته این مسئله در افراد کمی پیش می آید. اما بهتر است پیش از کاشت مو پزشک تمامی بررسی های لازم را بر روی طرح مو و نحوه کاشت آن انجام دهد. تا نتیجه مطلوب بدست آید.

هزینه کاشت مو

 

بررسی میزان هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو مسئله مهمی است که بیماران زیادی پیش از کاشت به ان توجه می کنند. افراد زیادی به دنبال مکانی هستند که با کمترین هزینه ای به روش SUT اقدام به کاشت مو نمایند. در صورتی که لازم است به این مسئله توجه شود که هزینه کم کاشت مو دلیل مناسبی برای کسب نتیجه مطلوب نخواهد بود. پیش از کاشت مو اگر تحقیق کنید، متوجه می شوید که بیش از 10 نفر پزشک و پرستار در کلینیک گرد هم می آیند تا کاشت مو به بهترین نحو ممکن انجام شود. علاوه بر این دستگاه ها و تجهیزاتی که برای کاشت مو استفاده می شود، هزینه های جانبی دیگری را نیز به وجود می آورد. پس اگر قصد دارید در بهترین مراکز کاشت مو اقدام به این عمل نمایید، باید هزینه کم را از یاد برید. اما می توانید از نتیجه مطلوب کاشت موهای خود اطمینان حاصل نمایید. حتی قادر خواهید بود به نتیجه مطلوبی که پیش از کاشت مو به آن اندیشیده اید نیز دست یابید.

روش های جایگزین کاشت مو

از دیگر روش های جایگزینی که می توانیم پیش از کاشت مو به ان اشاره نماییم، روش ترمیم مو با روش HTR، مزوتراپی، لیزر تراپی، استفاده از پکیج تقویتی PRP و ویتامین درمانی می باشد. بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که بهتر است از داروهایی همچون ماینوکسیدیل استفاده نکنید. زیرا اگر این دارو را پس از مدت طولانی ای قطع کنید، منجر به ریزش مجدد موهای شما خواهد شد. با این تفاسیر مراجعه به پزشک متخصص برای تشخیص بهترین روش درمانی ریزش مو، اولین و مهمترین اقدامی است که باید انجام دهید.

نکات مهم پیش از کاشت مو

 

بررسی کردن میزان مهارت و تخصص پزشک در کاشت مو

انجام هر روش درمانی موفقی، به میزان مهارت و تجربه پزشک آن بستگی زیادی دارد. میزان راحتی بیماران با پزشک، و انجام دستورات پیش از کاشت مو و پس از آن نیز از جمله مسائل دیگری هستند که در کسب نتیجه نهایی کاشت مو تاثیر می گذارد. بهتر است به سراغ پزشک متخصصی در این زمینه روید، که تکنیک های مناسبی را برای جدا سازی گرفت ها و فولیکول های مو در نظر داشته باشد. از سوی دیگر شیوه صحیحی برای کاشت مو انتخاب کند. در این صورت است که می توانید به نتیجه مطلوب دست یابید.

کسب اطلاع از عوارض بعد از کاشت مو 

اصولا روش کاشت مو با SUT یکی از تضمین شده ترین روش های کاشت مو به شمار می رود. می توانیم درصد موفقیت این روش درمانی را صد درصد بیان کنیم. این روش هیچ گونه عوارض خاصی در بر نداشته و ریسک بالایی ندارد. تمامی افرادی که پیش از کاشت مو در مورد این روش تحقیق نموده اند، می دانند که بیماران دیگر رضایت کامل از انجام آن دارند. بیمار قادر است به راحتی یک روز پس از کاشت مو در محل کار خود حاضر شود. اما در صورتی که بخواهید از دیگر روش های کاشت مو همچون FUT، FIT و … استفاده کنید، بهتر است ابتدا در مورد عوارض و ریسک های آن ها اطلاعات بدست آورید. با کسب اطلاع در این خصوص می توانید پیش از کاشت مو بهترین روش را انتخاب کنید. برخی از عوارض کاشت مو موقتی می باشد. همچون سردرد، تورم، سوزن و … . اما برخی دیگر از یان عوارض می تواند دائمی باشند. از جمله برجای ماندن خط باریک اسکار پس از کاشت مو به روش FUT. از این رو بهتر است پیش از کاشت مو در مورد تمامی روش های کاشت مو اطلاعات به دست اورید، و پس از آن به درستی روش مورد نظر خود را انتخاب کنید. جذابیت بیشتر مو

 

دقت در انتخاب روش مناسب برای کاشت مو

این که کدام روش را برای کاشت مو انتخاب می کنید، مسئله مهمی است که باید به آن توجه کنید. قبلا از روش های کاشت مو FIT و FUT استفاده می شده است. که تنها تفاوت این دو روش در محل برداشتن موها بوده است. که اصولا از پشت سر پیش از کاشت مو، موهای لازم برداشت میشد. 

اما امروزه این روش ها قدیمی شده اند. زیرا عوارض ناشی از کاشت مو با این روش ها زیاد بود. از جمله خونریزی، عدم امکان شستشوی مو تا چند روز، جای زخم و بخیه، استراحت طولانی، پانسمان طولانی، مراجعات مکرر به پزشک و … . در حالی که روش جدیدی برای کاشت مو در جهان به وجود آمده است، که روش SUT نام دارد. 

این روش کاشت مو را باید جدید ترین و بهترین روش کاشت مو به شمار آوریم، که در دنیا از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. 

میزان موفقیت کاشت مو چقدر است؟

بیش از 98 درصد از افرادی که اقدام به کاشت مو  با روش SUT نموده اند، نتیجه مطلوبی از این عمل به دست آورده اند. حتی باید بگوییم افرادی که پیش از کاشت مو از انجام این روش ترس داشته اند، بعد از عمل شاهد رشد خوب و طبیعی تارهای موی خود بوده اند. به گونه ای که این ماندگاری تا پایان عمر آنها خواهد بود. 

آگاهی از نتیجه مناسب پیش از کاشت مو می تواند کمک کند تا استرس و ترس از بیمار دور شود. از این رو ایشان تصمیم بهتری برای انجام کاشت مو بگیرد. 

 

روش های کاشت مو

 

چه مدت بعد از کاشت مو می توان به سر کار بازگشت؟

این مسئله که بدانید چه مدت پس از کاشت مو می توانید به محل کار خود بازگردید، امری بسیار مهم است. در روش های قدیمی لازم بود بیمار چند روز بعد از کاشت مو به استراحت بپردازد. اما در روش کاشت موی SUT نیازی به استراحت نخواهد بود. به همین دلیل بیمار می تواند فردای روز کاشت مو به محل کار یا تحصیل خود بازگردد. 

شناخت بهترین و جدیدترین تکنیک کاشت مو در ایران

پیش از کاشت مو لازم است بهترین روش کاشت مو را شناسایی نمایید، تا با اطمینان خاطر این روش درمانی را انجام دهید. در حال حاضر بهترین و جدیدترین روش کاشت مو روش SUT در ایران است. می توانید در این تکنیک از نهایت تراکم بانک مو برخوردار شده و پس از یک روز به محل کار خود بازگردید. 

یکی از مهمترین تفاوت این روش کاشت مو با روش های سنتی، پروسه برداشت گرفت ها توسط دستگاه کاشت مو می باشد. تمامی تجهیزات پیش از کاشت مو استریل شده و توسط تیم مجربی انجام می شود. از این رو هیچ گونه آسیبی به فولیکول ها وارد نشده و می توانید از تمامی آنها در محل مورد نظر استفاده کنید. 

 

کاشت مو در زمان شیوع کرونا

 

آیا در زمان شیوع ویروس کرونا کاشت مو تصمیم درستی است؟

برای آنکه بتوانید در زمان شیوع ویروس کرونا اقدام به کاشت مو نمایید، لازم است از اجازه فعالیت داشتن کلینیک اطمینان حاصل نمایید. در صورتی که کلینیک مورد نظر شما اجازه فعالیت داشته باشد و تمامی پروتکل های بهداشتی را رعایت کند، می توانید برای کاشت مو اقدام کنید. پس لازم است پیش از کاشت مو از معتبر بودن مراکز درمانی مورد نظر خود اطمینان حاصل کنید. در غیر این صورت ممکن است با مشکلات دیگری پس از کاشت مو واجه شوید.

آیا تضمینی وجود دارد برای عدم ریزش مو پس از کاشت؟

اگر پیش از کاشت مو و پس از آن تمامی نکات مهم را رعایت کنید، و از روش کاشت مو با تکنیک SUT استفاده کنید، می توانید از عدم ریزش موهای خود اطمینان حاصل نمایید. زیرا این روش کاشت مو مادام العمر است.

میزان هزینه کاشت مو با روش SUT

میزان هزینه کاشت مو بستگی به عوامل خاصی دارد. از جمله شرایط فرد متقاضی و میزان ریزش موهای ایشان. اما به طور کلی در حال حاضر این روش درمانی هزینه ای بین 4 تا 7 میلیون تومان را در بر می گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر لازم است به پزشک مراجعه نمایید، تا پیش از کاشت مو در مورد هزینه آن به نتیجه مناسب دست یابید.

روند کاشت مو

 

مهمترین اقدامات پیش از کاشت مو

اولین و مهمترین قدم قبل از کاشت مو، مشورت با پزشک است. که آیا کاشت مو برای شما مناسب است یا خیر؟ بسیاری از متقاضیان به دلایلی دیگری غیر از موارد ارثی دچار ریزش مو می شوند. که این دسته از افراد به راحتی می توانند با مصرف دارو این مشکل را برطرف کنند. پس لازم است پیش از کاشت مو ابتدا دریابید که مشکل ریزش موهای شما چیست.پس از آن توجه به سن از اهمیت برخوردار است. زیرا افرادی که زیر 23 سال سن دارند قادر به کاشت مو نخواهند بود. پس از آن نیز در مورد انواع روش های کاشت مو تحقیق کنید. تا بهترین روش را برای کاشت مو انتخاب نمایید. در نهایت زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه با بهترین روش کاشت مو را انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.