مقالات آرا صنعت

میکروپیگمنتیشن ابرو و فیبروز چیست؟

صندلی مناسب انجام فیبروز ابرو
مقالات آموزشی آرا صنعت

میکروپیگمنتیشن ابرو و فیبروز چیست؟

میکروپیگمنتیشن ابرو و فیبروز چیست؟​

امروزه زیبایی و مرتب بودن جزو ویژگی های مثبت هر فردی است. زیبایی برای بعضی افراد دارای اهمیت ویژه و بالایی است، به گونه ای که برای زیباتر شدن از هر روش جدیدی که ابداع می شود، از عمل های مختلف جراحی گرفته تا انواع مختلف روش های زیبایی یا آرایشی، استقبال می کنند. از جمله این روش هایی که به هرچه زیباتر شدن افراد کمک می کند، میتوان به فیبروز و میکروپیگمنتیشن ابرو اشاره کرد. این دو، روش های مختلفی  هستند که هر کدام نواقصی را برطرف میکنند و باعث زیبایی می شوند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با میکروپیگمنتیشن ابرو و فیبروز آشنا کنیم. اگر علاقه مند به آشنایی با روش های زیبایی هستید، بهتر است که با ما همراه شوید. شاید تا به حال با اسم فیبروز ابرو مواجه شده باشید و از اطرافیانتان یا در فضای مجازی در مورد فیبروز ابرو چیز هایی را شنیده باشید، اما ایا میدانید که فیبروز ابرو چیست و چگونه انجام می شود؟

صندلی مناسب انجام فیبروز ابرو

صندلی مناسب انجام فیبروز ابرو

فیبروز ابرو چیست؟

اگر به ابرو های طبیعی خود و یا یکی از اطرافیانتان نگاه کرده باشید، شاید متوجه شده باشید که برخی از افراد ابرو های خالی و نامرتب و ناقصی دارند که فرم صورت آنها را تغییر داده اند. فیبروز ابرو روش جدیدی است که می تواند با ایجاد هاشور هایی در داخل ابرو، نواقص را از بین ببرد و باعث پرتر شدن ابرو ها شود. البته این روش به طور نیمه دائمی است. یعنی شما پس از اینکه ابرو هایتان را فیبروز کردید، باید پس از چند ماه برای ترمیم رنگ آن به سالن موردنظر خود بروید. هدف اصلی فیبروز ابرو، برطرف کردن نواقص ابرو ها با طرح ها و رنگ های خاص است. در فیبروز با استفاده از سوزن های یک بار مصرف در لابه لای تار های ابرو هاشور و یا سایه ایجاد می کنند.

مراحل فیبروز

زمانی که می خواهید ابروهایتان را فیبروز کنید، تا ده روز قبل نباید ابروها را رنگ کنید. در تاج ابرو خط های فیبروز اجرا می شود. با توجه به اینکه پوست ها انواع مختلفی دارند و با یکدیگر متفاوت اند، فیبروز باید در چند مرحله انجام شود و برای کم رنگ نبودن هاشور ها باید ضخامت استروک ها بالا باشد. پس از اینکه تاج ابرو تمام شد، سراغ دم ابرو رفته و همین کار را انجام می دهند. پس از اینکه هاشورها در میان تارهای ابرو قرار داده شد، نوبت به شوک دادن رنگ می رسد که طی آن پس از چهار الی پنج دقیقه ابرو ها رنگ می گیرند. ماندگاری فیبروز ابرو به پوست و مراقبت شما بستگی دارد که در حالت کلی می توان ماندگاری آن را پنج ماه الی یک سال دانست. فیبروز ابرو یک روش نیمه دائمی است.

حالا که با فیبروز ابرو آشنا شدید، بهتر است که با میکروپیگمنتیشن ابرو نیز آشنا شوید.

فیبروز ابرو

فیبروز ابرو

میکروپیگمنتیشن چیست؟

شاید تا به حال برای شما پیش آمده باشد که شاغل باشید و نتوانید به دلیل مشغله زیاد آرایش کنید، یا ممکن است که در صورت شما نواقصی وجود داشته باشد؛ مثلا قرینه نبودن لب هایتان، که شاید شما را اذیت کند. در این صورت میکروپیگمنتیشن روش جالبی است که می تواند برای شما ایده آل باشد. به میکروپیگمنتیشن خالکوبی آرایش نیز گفته می شود. یکی از روش های رایج برای آرایش دائمی یا نیمه دائمی، میکروپیگمنتیشن است. هدف اصلی آن فرم دادن به شکل ابرو ها، خط رویش مو، لب ها، چشم ها و… است. میکروپیگمنتیشن درواقع قرار دادن پیگمنت در حد فاصل لایه بیرونی و زیرین پوست می باشد.

مراحل اجرای میکروپیگمنتیشن

در میکروپیگمنتیشن با استفاده از سوزن های بسیار ریز رنگ های معدنی و ضد حساسیت وارد پوست میشود. درواقع می توان گفت که این رنگ ها وارد دومین لایه از پوست میشوند تا باعث ایجاد جلوه خاص در لب، چشم یا ابرو ها شوند. روش  میکروپیگمنتیشن با روش تاتو تفاوت دارد، زیرا در آن از پیگمنت هایی استفاده می شود که با جوهر تاتو متفاوت هستند.

ماندگاری میکروپیگمنتیشن تا چند سال است و بعد از اینکه خط ها کم رنگ تر شدند، می توانید برای ترمیم آنها به سالن آرایشی مراجعه کنید.

اهمیت کار و لزوم استفاده از تخت و صندلی در سالن های زیبایی

وجود صندلی های مناسب در سالن های زیبایی بسیار ضروری است، زیرا تمام خدمات ارایشی و زیبایی نیاز به دقت و تمرکز دارند. باید تمامی این کارها بر روی صندلی هایی خاص صورت گیرد، تا بتوانند به درستی تمام مراحل کار را انجام دهند. البته سالن دار ها باید با توجه به لاین های مختلف خود، به دنبال صندلی های متفاوت باشند. هر لاین از سالن ها نیاز به صندلی مخصوص کار خود دارد.

یکی از مهم ترین و پرکاربردترین نوع این صندلی ها، صندلی آرایشگاهی برقی است. صندلی برقی علاوه بر اینکه تمام مزایای صندلی های دیگر را دارد، دارای قسمتی چرخشی برای قرار گرفتن پاها ، قسمتی برای قرار گرفتن کمر، قسمتی برای بازو ها و قسمتی برای سر مراجعه کننده است. این قابلیت ها باعث می شود تا صندلی برقی خود را از هر زاویه ای که بخواهید، بتوانید تنظیم کنید.

برای میکروپیگمنتیشن و فیبروز ابرو نیز باید از این مدل صندلی ها استفاده کرد. صندلی های برقی ارگونومیک بوده و با نوع طراحی خاص خود باعث میشود تا فردی که بر روی ان نشسته است، احساس ناراحتی نکند. صندلی آرایشگاهی برقی دارای جکی است که بتوان پشتی آن را تنظیم کرد. پشتی صندلی به دو صورت تخت شو و یا حالت عادی خود صندلی تنظیم می شود. صندلی آرایشگاهی برقی دارای ظاهری مبله است که از دوختی چشم نواز برخوردار بوده و زیبا و راحت است. درواقع این نوع صندلی را می توان در همه ی لاین های خدماتی ارائه داد. برای خرید صندلی برقی باید تمام دقت و سلیقه خود را به کار ببرید تا برای همیشه از مزایای خوب آن بهره مند شوید.

فراموش نکنید که ابزار یکی از موثرترین عوامل بر خروجی کار شماست. شخص مراجعه کننده به دستان متخصص و توانمند شما اعتماد کرده است. اجازه ندهید نقص ابزار کار شما را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *