مقالات آرا صنعت

معاینه زنان چگونه صورت میگیرد | عکس

معاینه زنان چگونه صورت میگیرد

 

معاینه زنان مهم ترین معاینه برای سلامتی آن ها

معاینه زنان یکی از مهم ترین، حساس ترین و ضروری ترین اقداماتی است که تمام بانوان بایستی حتماً آن را در برنامه ی خود داشته باشند تا بتوانند با دارا بودن بدنی سالم و قوی، زندگی همراه با آرامش را در کنار همراهان خود تجربه نمایند. در واقع بانوان با انجام معاینه ی دوره ای خود هوشمندانه ترین، ساده ترین و بهترین راه را برای رسیدن به سلامتی خود انتخاب می نمایند. با انجام معاینه بانوان به وسیله ی پزشکان متخصص در صورت بروز هر گونه بیماری که خود خانم ها از وجود آن بیماری بی اطلاع باشند، پزشکان متخصص به سرعت آن مشکلات را تشخیص داده، به اطلاع آن ها خواهند رساند و می توانند از همان ابتدای بروز بیماری جلوی پیشرفت آن را بگیرند.

چگونه معاینه زنان به درمان بیماری ها کمک می کند؟

به کمک انجام شدن معاینه زنان تشخیص بیماری هایی که احتمال وجود آن ها وجود داشته باشد بسیار به موقع صورت خواهد گرفت. این تشخیص به موقع و زودهنگام سبب می شود تا از پیشرفت بیماری تا میزان قابل ملاحظه ای جلوگیری شود؛ چراکه تعداد بسیار زیادی از بیماری ها وجود دارند که با تشخیص به موقع به راحتی قابل درمان هستند و طول درمان آن ها نیز هزینه و زمان چندانی نیاز ندارد. در غیر این صورت چنانچه درمان آن ها به موقع انجام نشود، فرایند برطرف شدن بیماری بسیار با مشکل مواجه خواهد شد. تأخیر در درمان بعضی از بیماری ها بسیار خطرناک می شود که علاوه بر تحمیل هزینه های سنگین دارویی و درمان های همراه با جراحی های سنگین، حتی ممکن است غیر قابل درمان نیز شده، سلامت فرد به صورت جدی به خطر بیندازد.به همین دلیل است که انجام شدن معاینه زنان در تشخیص بیماری ها در بهترین زمان ممکن و سپس درمان به موقع آن ها فوق العاده به درمان بیماری های مختلف خانم ها کمک می کند. با انجام معاینات پزشکی زنان علاوه بر این که به راحتی روند رشد بیماری متوقف می شود و خانم ها سلامتی خود را دوباره به سادگی به دست می آورند، ناراحتی و یا مشکل های کوچک و بزرگی که به علت وجود آن بیماری برای مدت های طولانی سبب آزار آن ها می شده است نیز برطرف می گردد.
 
چگونه معاینه زنان به درمان بیماری ها کمک می کند؟

معاینه زنان چگونه انجام می شود؟

چرا معاینه زنان بسیار مهم است؟ مهم بودن معاینه زنان به این دلیل است که اگر یک بیماری در اندام های زنانه ی خانم ها به وجود بیاید بر روی قسمت های مختلف بدن آن ها نیز تأثیر خواهد گذاشت. این تأثیرگذاری به صورت برعکس هم وجود دارد و همین مسئله اهمیت این موضوع را بیش تر می کند؛ چراکه اعضای بدن بسیار وابسته به هم هستند و برای داشتن عملکرد صحیح هر کدام، سلامت دیگر اعضای بدن فوق العاده مهم می باشند. چنانچه معاینه زنان به صورت دوره ای جدی گرفته نشود، اگر بدون آن که اطلاع داشته باشند به یک بیماری مبتلا شده باشند، با سرایت این بیماری به قسمت های دیگر بدن، دچار بیماری های خطرناک خواهند شد که ممکن است تمام اعضای بدن آن ها را درگیر کند. به همین دلیل انجام شدن معاینات پزشکی زنان در زمان هایی مشخص و برنامه ریزی شده، از به وجود آمدن چنین مشکلات ناخوشایندی تا حد بسیار زیادی جلوگیری خواهد کرد.

آیا دختران هم به معاینه زنان نیاز دارند؟

مراجعه به پزشک متخصص زنان و انجام معاینه که عموماً با عنوان معاینه زنان شناخته شده است، حتی برای دختر خانم هایی که به هر دلیلی با مشکلی مواجه می شوند و نیاز به مشورت با پزشک زنان را دارند، ضروری است. در حقیقت خانواده هایی که دارای فرزند دختر هستند باید به این حد از آگاهی برسند که پس از دوران بلوغ آن ها در صورت مشاهده ی بروز مشکل در فرزند خود و یا دردهای بسیار شدید دوران بلوغ به پزشک متخصص مراجعه کنند. به طور قطع معاینه ی پزشکان متخصص زنان برای فرزندان دختر آن ها کاملاً متفاوت از معاینه زنان خواهد بود و شرایط آن ها در نظر گرفته خواهد شد. اگر برای دختران مشکلی وجود داشته باشد و به دلیل مراجعه نکردن به پزشک زنان و انجام ندادن معاینه به حال خود رها شده، درمان نگردد، نه تنها امکان وخیم تر شدن بیماری و به خطر افتادن سلامت فرد وجود خواهد داشت بلمه ممکن است یک بیماری کهنه در فرد باقی بماند و مشکلاتی برای بچه دارد شدن و یا ارتباط های زناشویی او در آینده به وجود بیاورد. در صورتی که تمامی این مشکلات با یک معاینه زنان ساده قابل حل بوده، امکان یک زندگی سلامت، راحت و بدون درد برای فرد به سادگی وجود خواهد داشت.

چند مورد بسیار مهم برای معاینه دختران

چند نکته ای که در رابطه با معاینه دختران باید به دقت به آن توجه شود تا مشکلی برای سلامتی و زندگی شخصی آن ها در هیچ دوره ای از زندگی شان به وجود نیاید، عبارت از موارد زیر می شود:
  • حتماً بایستی به پزشک متخصص مراجعه شود.
  • در رابطه با روش های درمانی که پزشک متخصص توصیه می کند، هر عارضه ای که ممکن است داشته باشد را دقیقاً از پزشک سؤال کنند و آگاهانه برای درمان تصمیم بگیرند.
  • روش های درمانی را زیر نظر پزشک متخصص خود انجام بدهند.

چند مورد بسیار مهم برای معاینه دختران معاینه زنان چگونه انجام می شود؟

کدام وسایل پزشکی برای معاینه زنان مورد استفاده قرار می گیرد؟

وسایل پزشکی متنوعی در زمان انجام معاینه زنان مورد استفاده قرار می گیرند که برای بهتر و راحت تر انجام شدن معاینات زنان به کار می روند. این تجهیزات پزشکی به دلیل طراحی ویژه ی خود علاوه بر این که به راحتی و آرامش پزشکان و بیماران در حین انجام معاینه کمک می کنند، روند معاینه را نیز با ایمنی بیش تر و حفظ سلامت بیمار همراه می سازند. یکی از مهم ترین ابزارهای پزشکی که به منظور معاینه زنان مورد استفاده قرار می گیرند تخت برقی ژنیکولوژی است که با نام های تخت برقی معاینه زنان و تخت برقی زایمان نیز شناخته می شود.

خصوصیات وسایل پزشکی برای معاینه زنان

ویژگی های فوق العاده عالی این تجهیزات پزشکی و درمانی به گونه ای است که معاینه زنان را بدون کوچک ترین خطر و آلودگی برای بیماران به انجام می رساند. برخی از این ویژگی ها عبارت هستند از:
  • حرکت آرام تخت معاینه زنان مانع از ایجاد استرس در بیماران می شود و به آن ها آرامش حداکثری می دهد.
  • کلیه ی قسمت های تخت برقی ژنیکولوژی استحکام و قدرت لازم برای تحمل وزن بیماران را داشته، با تکان خوردن بیمار در جای خود محکم و ثابت قرار می گیرد و به هیچ وجه دچار تکان های ناگهانی نمی شود.
  • تمام بخش های تخت برقی زایمان به راحتی قابل شستشو بوده، همواره تمیز و بدون ذره ای آلودگی می باشد.
تخت مکانیکی معاینه زنان زایمان ژنیکولوژی کد 4001 آراصنعت

چگونه معاینه زنان شروع می شود؟

معاینه زنان با پرس و جو کردن از بیمار شروع می شود. پزشک متخصص ابتدا درباره ی حال عمومی او و تاریخچه ی پزشکی و درمانی او سؤال های مختلفی را مطرح می کند. سؤال های بعدی درباره ی مشکلات و ناراحتی هایی است که در زمان مراجعه به پزشک با آن ها رو به رو شده است. مطرح کردن این سؤالات پیش از انجام معاینه داخلی به پزشک کمک می کند تا با گرفتن جواب این پرسش ها یک آشنایی نسبی در رابطه با مشکلات احتمالی که فرد مراجعه کننده ممکن است داشته باشد، به دست بیاورد. مرحله ی بعدی معاینه زنان معاینه داخلی است که بر روی تخت برقی ژنیکولوژی انجام می شود. آنچه که پس از پرسیدن سؤال های مختلف و سپس معاینه داخلی بر روی تخت برقی معاینه زنان برای تکمیل معاینه زنان انجام می شود، انجام آزمایش هایی است که بیماری را به طور دقیق مشخص می کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.