مقالات آرا صنعت

راهنمای نشستن پزشکان در مطب | کلینیک | آزمایشگاه

نشستن پزشکان و تأثیر آن بر سلامتی خود و بیماران

نحوه ی صحیح نشستن پزشکان برای معاینه ی بیماران و یا انجام خدمات درمانی یکی از دغدغه هایی است که بسیار برای آن ها مهم بوده، در عملکردشان فوق العاده تأثیرگذار خواهد بود. در واقع با درست نشستن پزشکان در هنگام انجام خدمات درمانی اعم از معاینه، عمل های جراحی سرپایی و حتی طولانی مدت، کارهای مربوط به دندانپزشکی و خدمات زیبایی علاوه بر این که پزشکان، دندانپزشکان و متخصصین زیبایی دچار عارضه ای نخواهند شد و سلامت می مانند، درمان بیماران نیز بهتر و در زمان کم تری امکان پذیر می شود.

مزایای درست نشستن پزشکان در زمان انجام کارهای درمانی

نشستن پزشکان ، دندانپزشکان و متخصصین زیبایی در زمان انجام کارهای درمانی اگر به صورتی درست و اصولی انجام گیرد، مزیت های بیشماری، هم برای آن ها و هم برای بیماران و مراجعان آن ها خواهد داشت؛ برخی از این مزیت ها عبارت هستند از:
  • عملکرد پزشکان، دندانپزشکان و متخصصین زیبایی را تا میزان قابل ملاحظه ای بهبود بخشیده، انجام فرایند درمان و خدمات زیبایی را با کیفیتی بسیار بالاتر امکان پذیر می سازد.
  • خستگی کادر درمانی به دلیل قرار گرفتن بدن در موقعیت صحیح و استاندارد، بسیار کاهش پیدا می کند.
  • تمرکز و سرعت عمل پزشکان به دلیل قرار گرفتن بدن در حالتی راحت و بدون ایجاد خستگی، بالاتر می رود.
  • به دلیل افزایش سرعت عمل پزشکان، فرایند معاینه، جراحی و یا خدمات زیبایی با سرعت بیش تری انجام می شود و بیماران نیز بالطبع زودتر می توانند استراحت کنند.
  • به علت فراهم آمدن شرایط عالی برای پزشکان، آرامش پزشکان و به تَبَع آن، آرامش بیماران تأمین می شود. ایجاد چنین شرایطی آرام و آرامش بخش، فوق العاده در تسریع درمان بیماران مؤثر خواهد بود.
  • به دلیل سلامت ماندن کادر درمانی، عمر مفید کاری آن ها، به عنوان جامعه ی کوچکی از افراد بسیار مفید برای جامعه ی جهانی، بسیار بالاتر خواهد رفت و مردم تا سال ها می توانند از خدمات با ارزش آن ها بهره مند شوند.
راهنمای نشستن پزشکان بر روی تابوره

راهنمای نشستن پزشکان در مطب | کلینیک | آزمایشگاه

درست نشستن پزشکان با استفاده از تجهیزات پزشکی

برای نشستن پزشکان علاوه بر این که عمل نمودن به دستورات متخصصین ستون فقرات بسیار مفید خواهد بود، و نحوه ی درست نشستن در حین انجام کلیه ی کارهای درمانی بسیار اهمیت دارند، استفاده از تجهیزات پزشکی استاندارد مطابق با تکنولوژی های به روز دنیا نیز فوق العاده اثرگذار می باشد. این تجهیزات مانند وسایل کمکی عمل کرده، به کمک سبک های صحیح نشستن پزشکان می آیند و به آن ها کمک می کنند تا حین انجام کارهای خود در وضعیت صحیح قرار بگیرند. تأثیری که به کار بردن این صندلی های راحتی پزشکی به دلیل ساختار ویژه ی خود در نحوه ی نشستن پزشکان اعمال می کنند به این صورت است که با فراهم آوردن راحتی بیش تر در حین انجام کار آن ها، خستگی پزشکان و کادر درمانی در طول مدت انجام معاینات و یا فرایندهای درمان بسیار کاهش پیدا کرده، پر انرژی تر و با سرعت عمل بیش تری کارهای خود را انجام می دهند. این تجهیزات ویژه نشستن پزشکان دقیقا همان مزیت های گفته شده برای صحیح نشستن پزشکان را دارا خواهند بود، و علاوه بر آن ها به دلیل ساختار کاملا مطابق با نیاز پزشکان مزیت های بیشمار دیگری را نیز دارا هستند. با این تفاوت که تمام این ابزارهای پزشکی به پزشکان کمک می کنند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن در کنار بیماران خود نشسته، کارهای درمانی را به انجام برسانند. در واقع این تجهیزات پزشکی ابزارهایی هستند بسیار کاربردی و مفید به منظور ایجاد فرم صحیح برای نشستن پزشکان در هر موقعیت کاری که در آن قرار می گیرند.

تجهیزات پزشکی مختلف برای نشستن پزشکان

برای نشستن پزشکان، دندانپزشکان و متخصصین زیبایی، تجهیزات پزشکی و زیبایی بسیار متنوعی توسط تولیدکنندگان خلاق با استفاده از رصد کردن نیازهای آن ها ساخته شده است. در واقع تولید کنندگانی نظیر فروشگاه تجهیزات پزشکی و زیبایی آرا صنعت با بررسی کردن فرایندهای درمانی، خدمات زیبایی و نحوه ی کار پزشکان و کادر کلینیک های زیبایی، با استفاده از هوشمندی و خلاقیت خود و بر اساس تکنولوژی های به روز دنیا تجهیزاتی را تولید نموده است که دارای مزیت های بیشماری است. برخی از انواع این تجهیزات پزشکی عبارت هستند از:

راهنمای نشستن پزشکان بر روی تابوره راهنمای نشستن پزشکان در مطب | کلینیک | آزمایشگاه

تأثیر تجهیزات پزشکی بر سلامت پزشکان

با برررسی کوتاه ویژگی های مشترک همه ی این تجهیزات پزشکی و ساختار منحصر به فرد آن ها می توان اثر این تجهیزات فوق العاده مفید را بر سلامت پزشکان با تأثیری که بر نحوه ی نشستن پزشکان می گذارند، متوجه شد. در واقع با توجه به ساختار این صندلی های راحتی پزشکی مزیت های فراوانی که در استفاده از این تجهیزات وجود دارد، مشخص خواهد شد و نشان می دهد که صرف نظر کردن از به کار بردن آن ها محروم کردن خود و بیماران از مزایایی بسیار مفید می باشد.

تجهیزات پزشکی با چرخ های نرم و روان

نشستن پزشکان بر روی صندلی چرخدار پزشکی، تابوره جکدار، تابوره کفی گرد و تابوره زین اسبی سبب می شود تا سرعت کار آن ها بسیار بالاتر برود؛ چراکه تمام این تجهیزات پزشکی دارای چرخ هایی بسیار نرم و روان هستند. وجود این نوع چرخ ها در ساختار این وسایل پزشکی امکان جابجایی راحت و سریع را برای پزشکان فراهم می آورد. پزشکان و دندانپزشکان با داشتن این تجهیزات که برای نشستن پزشکان طراحی شده است، در طول مدت جراحی، کارهای ایمپلنت و یا فعالیت هایی از این قبیل بدون آن که به صورت مداوم مجبور به بلند شدن از کنار بیمار برای آوردن وسایل کار خود باشند، به راحتی می توانند در همان حالت نشسته به وسایل مورد نیاز خود دسترسی پیدا نمایند. در واقع به دلیل این که عموما کلیه ی وسایل کار پزشکان در فاصله ای نزدیک به آن ها در اتاق کارشان قرار دارد، با وجود صندلی چرخدار پزشکی و دیگر انواع صندلی پزشکی تنها یک حرکت ساده لازم است تا صندلی جابجا شود و پزشک بتواند وسایل مورد نیاز خود را بردارد و با صرف زمانی کم تر از یک دقیقه به نزد بیمار خود برگردد و کار درمان را ادامه بدهد.

راهنمای نشستن پزشکان در مطب | کلینیک | آزمایشگاه

تجهیزات پزشکی با چرم با کیفیت

تجهیزات پزشکی نظیر تابوره جکدار در انواع متنوع تابوره کفی گرد، تابوره زین اسبی و دیگر صندلی هایی که برای نشستن پزشکان تولید می شوند، دارای رویه ای از چرم مصنوعی هستند که با بارها استفاده شدن در طول چندین سال، کیفیت اولیه ی خود را از دست نخواهند داد. چرم رویه ی این صندلی های راحتی پزشکی به هیچ وجه دچار کشیدگی و در نهایت از دست دادن ظاهر آراسته ی خود نخواهند شد و به همین دلیل نیز همواره بسیار راحت و شکیل باقی می مانند.مزیت دیگر چرم صندلی های مخصوص نشستن پزشکان قابل شستشو بودن آن ها می باشد که به کاربران اجازه می دهد تا بدون آن که نگران صدمه دیدن رنگ صندلی چرخدار پزشکی خود باشند، آن ها را همواره با شستشو دادن و یا ضدعفونی کردن عاری از آلودگی نگه دارند.

تجهیزات پزشکی با فوم سرد

جنس فوم به کار رفته در صندلی های طراحی شده برای نشستن پزشکان از فوم سرد انتخاب می شود تا با مدت ها مورد استفاده قرار گرفتن همچنان بدون ذره ای فرورفتگی و یا جمع شدگی باشند. ویژگی بسیار عالی این فوم علاوه بر راحت بودن، بلافاصله برگشتن به حالت اولیه ی خود پس از هر بار استفاده کردن می باشد، به همین دلیل حتی به اندازه ذره ای نیز کیفیت اولیه ی خود را از دست نخواهد داد.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.