مقالات آرا صنعت

در خرید تخت بیمارستانی برقی باید به چه مواردی توجه داشت؟

تخت برقی نگهداری بیمار و سالمندان سه شکن | خانگی کد 4004

احتمالا همه تا کنون تجربه حضور در بیمارستان را داشته‌ایم. آنچه که این تجربه دردناک را برای ما پررنگ می‌کند، درد و رنج ناشی از بیماری و طی کردن دوران نقاهت بیماری است. موضوعی که همه ما در این شرایط به آن فکر می‌کنیم، فراهم آوردن موقعیتی است که درد و رنج این مسئله را کاهش دهد. یکی از مواردی که در این خصوص تاثیر گذار است تجهیزات و امکاناتی است که در اختیار بیمار قرار می‌گیرد. از مهم‌ترین این موارد می‌توان به خرید تخت بیمارستانی برقی اشاره کرد. وجود یک تخت بیمارستانی مناسب به ما کمک می‌کند که دوران بیماری خود را با فراق خاطر بیشتری طی کنیم. این مسئله در خصوص نگهداری از بیماران و سالمندان در منازل هم صادق است. امروزه بسیاری از مردم تمایل دارند که از بیمار یا سالمند در منازل خود نگهداری کنند. در چنین شرایطی خرید تخت بیمارستانی برقی مسئله‌ای حائز اهمیت می‌شود. ما در این مقاله قصد داریم به اهمیت این موضوع بپردازیم. با توجه به اینکه تهیه چنین وسیله‌ای نیازمند داشتن اطلاعات کافی است، می‌خواهیم مهم‌ترین موارد موثر در خرید تخت بیمارستانی برقی را با هم بررسی کنیم.

اهمیت خرید تخت بیمارستانی برقی

اصولا بیمار در طی دوران نقاهت، خصوصا در مدت زمان طولانی، نیاز به یک محلی برای استراحت و کسب احساس آرامش، آسایش و راحتی دارد. به همین دلیل افرادی که درگیر این مسائل می­شوند برای بدست آوردن آرامش، راحتی و رفاه بیمار، به جست­و­جوی قیمت تخت بیمارستانی برقی می‌پردازند. این مسئله هنگامی بیتشر مورد توجه قرار می‌گیرد که ما بخواهیم از بیمار در منزل خود نگهداری کنیم. اهمیت خرید تخت بیمارستانی برقی در این است که این وسیله بستر مناسب برای رفاه و آسایش بیمار و اطرافیان وی را فراهم می‌کند. تخت‌های بیمارستانی اصولا به دو دسته مکانیکی و برقی تقسیم می‌شوند. البته کی‌توان بر اساس نوع شکن هم تخت‌ها را تقسیم‌بندی کرد. اما ما در اینجا تقسیم‌بندی تخت‌ها به دو نوع برقی و مکانیکی را انتخاب می‌کنیم. تخت مکانیکی بیمار یکی از انواع تخت­های بیمار است که ارتفاع و زوایای تخت به وسیله یک اهرم آهنی مکانیکی به صورت دستی تغییر می­کند. از این نوع تخت­ها مکانیکی به دلیل کارایی ساده­ای که دارند، هم می­توان در بیمارستان استفاده کرد و هم در منزل از آن استفاده کرد. شرکت آرا صنعت طب آسیا در این خصوص برای پاسخگویی به نیازهای بیماران و سالمندان هر دو مدل تخت برقی و مکانیکی را طراحی و تولید کرده است. با توجه به اهمیتی که این تجهیزات در روند درمان و سلامتی افراد دارند، در طراحی و ساخت آن‌ها حساسیت بالایی در نظر گرفته شده است. تخت مکانیکی بیمارستانی به دلیل ساختار ساده‌ای که دارد می‌تواند یک گزینه مناسب برای نگهداری از بیماران در مناطل و بیمارستان‌ها باشد. در مقالات قبلی در خصوص این مدل از تخت‌های بیمارستانی به تفضیل صحبت شده است. پیشنهاد می‌کنیم اگر قصد خرید تخت بیمارستانی مکانیکی را دارید، نگاهی به مقالات قبلی ما بیاندازید.

انواع تخت­ بیمارستانی برقی 

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، در این مقاله تخت بیمارستانی را بر اساس ساختار فنی آن به دو قسمت مکانیکی و برقی تقسیم کردیم. اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد مدل‌های مختلف تخت برقی بیمارستانی است. این مسئله در خرید تخت بیمارستانی برقی بسیار مهم و ضروری است. به عبارتی دیگر شما در هنگام خرید تخت بیمارستانی برقی حتما باید به این مسائل توجه کنید. برای اینکه با ساختار این مدل از تخت‌ها بیشتر آشنا شوید، نخست انواع تخت بیمارستانی را با هم بررسی می‌کنیم. آنچه که نخست در خرید تخت بیمارستانی برقی باید در نظر داشته باشید، تعداد شکن‌های تخت بیمارستانی است. اصولا تخت‌ها دارای بخش­های مختلف قابل تغییری به نام شکن می­باشد. شکن­ها این امکان را به بیماران می­دهند تا وی در وضعیت­های مختلف مثل نشسته و یا نیمه نشسته روی تخت قرار بگیرد. شرکت آرا صنعت صب آسیا در این خصوص چهار نوع تخت برقی بیمارستانی طراحی و تولید کرده است. این تخت‌ها عبارتند از:

در تخت بیمارستانی برقی تک شکن، زاویه قسمت سر تخت قابل تغییر است و بیمار می‌تواند به کمک یک ریموت آن قسمت را تغییر حالت دهد. در مدل دو شکن این تغییر زاویه علاوه بر بخش بالایی تخت، پایین تخت یا عبارتی پایه تخت هم قابل تغییر است. در تخت بیمارستانی سه کن علاوه بر سر و پای تخت یک قسمت متحرک دیگر در مابین این دو قرار دارد. در انتها آنچه که باید در مورد تخت چهار شکن گفت این است که علاوه بر سر و پای تخت و مابین این دو، پایین پای بیمار نیز قابلیت تغییر حالت دارد. هنگام خرید تخت بیمارستانی برقی به این مورد توجه کنید که نیاز شما یا بیمارتان به کدام یک از این مدل تخت‌ها نزدیک‌تر است. طبیعتا در هنگام خرید تخت بیمارستانی برقی باید به این مسئله توجه ویژه‌ای داشته باشید.

هنگام خرید تخت بیمارستانی برقی به چه مسائلی باید توجه کنیم؟

طبیعتا هنگام خرید تخت­ بیمارستانی برقی ، مسائلی مختلفی از قبیل قیمت و ویژگی­های متعدد آن، پیش روی شما قرار می­گیرد. این ویژگی­ها در تعیین قیمت تخت برقی بیمار موثر می­باشند. به همین دلیل در هنگام خرید تخت برقی بیمار باید به تمامی این مسائل دقت کنیم. در درجه اول باید به این نکته توجه کنید که دلیل اصلی ما برای خرید تخت برقی بیمار، افزایش آسایش و آرامش خاطر بیمار است. اما اگر بخواهیم به صورت خلاصه مهم‌تریم موارد موثر در خرید تخت بیمارستانی برقی را بررسی کنیم باید به دو نکته اشاره کنیم. یکی مسائل فنی تخت و دیگری مسائل ظاهری. پیشنها می‌کنیم در این خصوص ویژگی‌هایی فنی که هر یک از تخت‌های بیمارستانی آرا صنعت طب آسیا دارند توجه کنید. شما می‌توانید این موارد فنی و ظاهری در صفحات مرتبط با تخت بیمارستانی برقی یک شکن، دو شکن، سه شکن و چهار شکن مشاهده کنید. همه جوانب را در نظر داشته باشید تا بتوانید یک انتخاب مناسب داشته باشید.

ویژگی‌های فنی موثر در خرید تخت بیمارستانی برقی

در طراحی و ساخت تخت بیمارستانی برقی معمولا چند موتور الکتریکی قوی که با برق ولتاژ پایین کار می­کنند، به کار رفته است. باید خاطر نشان کرد که کیفیت و قدرت این موتور­ها در تعیین خرید تخت بیمارستانی برقی بسیار پر اهمیت است. تغییر حالات و وضعیت در تخت­ برقی بیمار از همه لحاظ توسط همین موتورهای الکتریکی قدرتمند انجام می­شود. سیستم الکتریکی موجود در تخت بیمارستانی برقی به گونه­ای است که جهت جلوگیری از آسیب به بیمار، تغییر حالات بسیار نرم و آرام صورت می­گیرد. به همین خاطر در زمان تغییر حالت تخت بیمارستانی برقی برای قرار گرفتن در راحت­ترین حالت ممکن، بیمار به هیچ عنوان اضطراب و نگرانی نخواهد داشت. تخت­ بیمارستانی برقی این ویژگی را دارد تا به وسیله یک ریموت بسیار ساده و کارآمد بیمار را در مناسب­ترین حالت قرار دهد. این مسئله کار بیمار و اطرافیانش را نیز ساده­تر می­کنند. همین مسائل باعث راحتی بیشتر بیمار و در نتیجه تقاضای بیشتر برای خرید تخت بیمارستانی برقی می­شود.

ویژگی‌های ظاهری موثر در خرید تخت بیمارستانی برقی

علاوه بر موارد فنی، هنگام خرید تخت بیمارستانی برقی باید به مسائل ظاهری تخت هم توجه داشت. برای آنکه بیمار در حین استراحت احساس راحتی داشته باشد تشک­های تخت باید از انعطاف، لطافت و نرمی مناسب و خوبی برخوردار باشند. توجه به انعطاف، نرمی و راحتی در تخت برقی بیمار نکته­ای است که باید هنگام خرید تخت بیمارستانی برقی به آن اهمیت داد. متریال مناسب نه تنها باعث افزایش کیفیت می­شوند بلکه در کنار افزایش طول­عمر تخت و باعث مقرون به صرفه بودن خرید تخت بیمارستانی برقی می­شود. بهتر در زمان خرید تخت بیمارستانی برقی به سرغ تخت‌هایی بروید که مقاومت بالایی داشته باشند تا ارزش هزینه کردن را داشته باشند. آرا صنعت طب آسیا این مسئله را در ساخت تخت‌های زیبایی خود در نظر گرفته است. با توجه به شرایط اقتصادی موجود در جامعه، مهندسین این شرکت، تمام تلاش خود را کرده‌اند تا تجهیزات بکار رفته در تخت بیمارستانی ساخته‌شده کیفیت بالایی داشته باشد تا خریداران مجبور به تعویض یا تعمیر زود‌هنگام آن‌ها نباشند. به عبارتی آنچه که می‌توانیم به عنوان یکی از نقاط قوت محصولات خود بگوییم، این است که شما با خرید تخت بیمارستانی برقی، نگرانی باید خرابی زودهنگام تخت‌ها نخواهید داشت.

نتیجه گیری

خرید تخت بیمارستانی برقی در شرایطی که بیکی از عزیزانمان درگیر یک بیماری است اهمیت دوچندانی پیدا می‌کند. این موضوع به این دلیل است که خرید تخت بیمارستانی برقی ارتباط مستقیمی با سلامتی بیمار و همچنین آسایش و آرامش اطرافیان وی دارد. بنابراین در هنگام خرید تخت برقی بیمارستانی تمامی موارد فنی و ظاهری را در نظر بگیرید تا بتوانید مناسب‌ترین تخت را برای خود یا عزیزانتان انتخاب کرده باشید. در انتها باید به این نکته اشاره کنیم که شرکت آرا صنعت طب آسیا با توجه به شرایط امروز جامعه و نیاز بیماران و سالمندان عزیز اقدام به طارحی و تولید انواع تخت‌های بیمارستانی کرده است. تخت‌های تولید شده توسط این شرکت بر اساس تکنولوژی روز دنیا و نیاز افراد امروز طراحی شده است. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا در شرایط سخت بیماری، دستکم بار کوچکی از دردو رنج بیماران از دوششان برداشته باشیم.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.