مقالات آرا صنعت

بوتاکس صورت چیست | مزایا و معایب در جوانسازی

 

بوتاکس صورت و جوانسازی پوست

انجام کارهای مختلف برای جوانسازی پوست نظیر بوتاکس صورت در سال های اخیر طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است و تمایل به انجام آن بسیار زیاد شده است. انجام این قبیل کارها به این دلیل بسیار زیاد شده است که تمایل افراد به برطرف کردن خطوط کوچک و بزرگی که روی پوست آن ها به وجود می آید، فوق العاده زیاد شده است. بسیاری از افراد مایل هستند تا دارای پوست و چهره ای جوان باشند و ذره ای آثار بالا رفتن سن در چهره شان مشخص نشود. در واقع این افراد علاقه مند هستند که با برطرف کردن این علامت های گذر عمر، دوران پیری خود را به تأخیر بیندازند و احساس خوشایندی در خود به وجود بیاورند. به همین منظور انواع کارهایی که می تواند پیری پوست آن ها را به تأخیر بیندازد، انجام می دهند؛ از به کار بردن انواع کرم های مرطوب کننده و نرم کننده گرفته تا انجام عمل های بسیار سنگین و حساس جراحی. همان طور که اشاره شد بوتاکس صورت یکی از انواع کارهایی است که برخی از افراد برای جوان سازی پوست خود انجام می دهند. این عمل با وجود این که باید به وسیله ی افراد متخصص انجام شود اما جزء عمل های سنگین زیبایی نیز به شمار نمی آید، به همین دلیل بر اساس کلیه ی آمارهایی که در رابطه با رفع چین و چروک پوست به خصوص در ناحیه ی صورت و به طور کلی به منظور جوانسازی صورت در دنیا انجام گرفته است، پرطرفدارترین روش رسیدن به این هدف، تزریق بوتاکس می باشد.

سابقه ی انجام بوتاکس صورت

در علم پزشکی به کاربردن بوتاکس (Botox) برای کارهای درمانی دارای سابقه ای است به قدمت بیش تر از ۵۰ سال ولی استفاده از آن به منظور از بین بردن چین و چروک های موجود بر روی پوست تقریباً به مدت 15 سال است که در بین مردم رایج شده است.

بوتاکس صورت چیست؟ مزایا و معایب در جوانسازی

 

بوتاکس صورت چیست؟ مزایا و معایب در جوانسازی

بوتاکس صورت چیست ؟

بوتاکس صورت انجام عمل تزریق کردن داروی تزریقی بوتاکس می باشد که منجر به فلج شدن عضلات می شود. با فلج شدن عضلات، خطوطی که بر روی پوست به وجود آمده بودند، از بین می روند. به دلیل این که حرکت عضلات صورت عمده ترین دلیل به وجود آمدن چین و چروک های کوچک و بزرگ  بر روی پوست صورت هستند، با فلج کردن موقتی این عضلات، چین و چروک ها هم برطرف خواهند شد و جوانسازی صورت انجام می شود.

داروی تزریقی بوتاکس

داروی تزریقی بوتاکس ساخته شده از نوعی سم به نام سم بوتولینیوم نوع A (Botulinum toxin) می باشد. این نوع سم خطراتی که سم اصلی دارای آن می باشد را برای بدن ندارد و علاوه بر این، تنها هنگامی که به گردش خون انسان وارد شود، کشنده خواهد بود. اما در مواردی که برای درمان و یا زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد، فقط به شکل موضعی آن را به کار می برند. به همین دلیل چنانچه بوتاکس صورت توسط متخصصین این امر در مرکزی مجهز و با بهره گیری از امکاناتی نظیر صندلی تزریق بوتاکس، تخت برقی بوتاکس و دیگر تجهیزات پزشکی و زیبایی مدرن و کاملاً تمیز انجام شود، به هیچ عنوان این ماده و انجام تزریق بوتاکس خطری برای بدن ایجاد نخواهد کرد.

کاربردهای بوتاکس صورت

بوتاکس صورت یکی از کم خطرترین روش هایی است که متخصصین زیبایی به منظور جوانسازی پوست تنها با عمل تزریق و بدون انجام عمل های جراحی انجام می دهند. تزریق بوتاکس ایمن ترین و مؤثرترین روشی است که بیش ترین کاربرد آن برای رفع چین های کوچک اطراف چشم می باشد. از دیگر کاربردهای بوتاکس صورت می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • رفع خط اخم
 • برطرف کردن خطوط افقی پیشانی
 • مانع شدن از به وجود آمدن چین و چروک هایی که به دلیل کم شدن حالت کشسانی پوست عارض می شوند
 • رفع چین و چروک های ایجاد شده در قسمت های مختلف دور لب، چانه و گردن
 • بالا کشیدن لب هایی که فرم آویزان پیدا کرده اند
 • بهبود بخشیدن به حالت چهره و ابرو
 • جلوگیری کردن از دیده شدن بیش از اندازه ی لثه ی برخی از افراد در زمان خندیدن
 • بالا بردن قسمت نوک بینی
 • لاغر کردن فک: برای این کار تزریق بوتاکس به عضلات فک انجام می شود.
 • درمان تعریق (عرق کردن) زیاددر زیر بغل و کف دست ها

قبل و بعد از بوتاکس

بوتاکس صورت چیست؟ مزایا و معایب در جوانسازی

بوتاکس صورت و مزایای آن

بوتاکس صورت در مقایسه با دیگر انواع روش های موجود برای جوان سازی صورت دارای مزیت های فراوانی است که برخی از آن ها عبارت از موارد زیر می شوند:
 • بسیار سریع انجام می شود.
 • حداقل ناراحتی و عوارض را برای فرد به همراه خواهد داشت.
 • به انجام بیهوشی نیازی ندارد.
 • به زمانی برای ریکاوری احتیاج نیست.
نکته ای که ذکر آن در این جا لازم می باشد این است، بسیاری از افرادی که برای انجام عمل بوتاکس صورت اقدام می کنند، بلافاصله بعد از انجام شدن تزریق به راحتی می توانند به انجام کارهای خود بپردازند و هیچ مشکلی برای انجام فعالیت های روزانه ی خود نخواهند داشت. به همین دلیل شاید به جرأت بتوان گفت بوتاکس صورت راحت ترین عمل زیبایی است که افراد می توانند برای جوان سازی پوست خود انجام بدهند.

معایب انجام عمل بوتاکس صورت

بیش تر از آن که بتوان در رابطه با معایب بوتاکس صورت صحبت کرد، بهتر است به عوارض آن توجه شود. در واقع معایب این عمل جوان سازی عوارضی است که امکان دارد پس از انجام شدن عمل تزریق به وجود بیاید. این عوارض به صورت چند نوع مختلف وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهد شد.
 • عوارض اصلی بوتاکس صورت: این عوارض شامل سردرد، درد و علامت هایی شبیه به سرما خوردگی می باشد.
 • عوارض نادر بوتاکس صورت: این عوارض شامل افتادگی ابرو و افتادگی پلک می شوند.
 • عوارض بسیار نادر بوتاکس صورت
عوارض اصلی و نادر بوتاکس صورت عموماً چنانچه تزریق توسط افراد دارای تخصص و مهارت لازم انجام شود، به وجود نمی آیند و یا پس از مدت زمانی کوتاه برطرف خواهند شد. در رابطه با امکان بروز عارضه ی افتادگی پلک و ابرو نیز بهتر است پیش از آن که برای تزریق بوتاکس اقدامی صورت گیرد با پزشک متخصص مشورت شود. این پزشکان میزان احتمالی که برای به وجود آمدن این عارضه وجود دارد را در شخص بررسی می کنند تا مشکلی برای افراد پیش نیاید. در واقع احتمال این که شخصی پس از انجام این عمل تزریق زیبایی دچار عارضه ی افتادگی ابرو و پلک شود، برای 5 درصد از افراد وجود دارد.

عوارض بسیار نادر بوتاکس صورت

از عوارض بسیار نادر بوتاکس صورت این است که ممکن است پس از تزریق دارو، سم بوتاکس در بدن فرد پخش شود. چنانچه یک چنین اتفاقی بیفتد نشانه ها و علامت هایی دارد که افراد بعد از مشاهده ی این نشانه ها باید به پزشک خود مراجعه نمایند. این عوارض امکان دارد متغیر از چند ساعت تا چند هفته پس از این که تزریق انجام گرفته باشد، بروز پیدا کنند. علامت هایی که باید به آن ها توجه شود عبارت هستند از:
 • ضعف عضلانی
 • بروز مشکلات بینایی
 • به وجود آمدن دشواری در تکلم و یا بلع
 • ایجاد مشکلات تنفسی
 • از دست دادن کنترل ادرار

وسایل پزشکی و زیبایی برای بوتاکس صورت

صندلی برقی بوتاکس

صندلی برقی زیبایی مخصوص بوتاکس

استفاده از تجهیزات زیبایی مدرن مانند صندلی تزریق بوتاکس و تخت برقی بوتاکس تولید شده در فروشگاه تجهیزات پزشکی و زیبایی آرا صنعت فوق العاده انجام خدمات متنوع زیبایی برای جوانسازی را برای متخصصین زیبایی و مراجعین آن ها راحت تر می کند.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.