مقالات آرا صنعت

انواع ترالی اورژانس و بیمارستان و کاربرد هر یک از آنها

ترالی اورژانس یکی از تجهیزات هتلینگ بیمارستانی می باشد، که از آن برای حمل دارو و تمامی تجهیزات پزشکی در محیط بیمارستان استفاده می شود. از ترالی های استیل مدل PTR44 می توان در محیط های مختلفی همچون ریکاوری بخش ها، اتاق عمل، اورژانس، اتاق احیا و دیگر بخش های بیمارستان استفاده نمود. 

درون این واحد ها از پیش تمامی داروها و تجهیزات مورد نیاز پزشک و پرستار قرار داده می شود. تا در زمانی که ایشان به آن نیاز دارند، بتوانند به سرعت به تجهیزات مورد نیاز خود دسترسی یابند. به خاطر داشته باشید که صرفا استفاده از این واحد نمی تواند برای نجات جان بیمار کافی باشد.از این رو بهتر است تمامی لوازم جراحی و ست هایی که بر روی این نوع ترالی اورژانس قرار داده می شود، استریل شوند. با این کار می توان موجودات زنده ای که برای بیمار خطرناک هستند را از روی لوازم و تجهیزات برطرف نمود. 

پس به یاد داشته باشید که پیش از استفاده از این واحد ها، مسئول ترالی باید تمامی لوازم و تجهیزات جراحی را استریل نموده باشد. بهترین محلی که می توان ترالی اورژانس را در آن نگهداری نمود، بخش CSR می باشد. زیرا این بخش نزدیک به اتاق عمل بوده و در زمانی که پزشک به استفاده از این تجهیزات نیاز دارد، می توان با سرعت بالایی ان تجهیزات را به دست پزشک رساند.

 

ترالی اورژانس

 

ویژگی های ترالی استیل  مدل PTR44

تمامی نمونه های ترالی اورژانس که تولید می شوند، دارای  طراحی منحصر به فرد و ویژه ای هستند. از میان این نمونه ترالی ها، ترالی استیل مدل PTR 44 بسیار پر کاربرد است. زیرا این ترالی دارای سینی جانبی ای به صورت کشویی بوده و از آن برای آماده کردن دارو ها استفاده می شود. علاوه بر آن این ترالی دارای 5 کشو است و از هر یک از این کشو ها در ابعاد مختلفی ساخته شده اند. اما معمولا کشوهای اول و دوم مطابق با استاندارد و شلف بندی شده هستند. باید بگوییم ترالی اورژانس مدل PTR 44، دارای چهار راه برق، سیفتی باکس و نگهدارنده کپسول اکسیژن می باشد. این نمونه از ترالی ها دارای تخته های احیا( CPR) بوده و از سیستم های قفل آسان بازشو نیز برخوردار می باشند. می توانید مطمئن شوید که در زمانی استفاده از این نوع ترالی های اورژانس، از استراکچر برای بالا بردن عمر محصولات برخوردار خواهید شد. ترالی اورژانس مدل PTR 44، قابلیت تنظیم ارتفاع داشته و از پایه نگهدارنده دستگاه الکتروشوک برخوردار است. این ترالی 4 چرخ دارد که دو عدد از این چرخ ها دارای ترمز هستند. می توان از آنها در محیط بیمارستان ها استفاده کرد. از این مدل ترالی ها بسیار در بیمارستان ها، مراکز درمانی و اورژانس برای حمل داروها و تجهیزات بیمارستان استفاده می شود. 

طراحی مدل ترالی کد یا ترالی اورژانس استیل مدل PTR 44 به چه صورت است؟ 

نمونه های جدید ترالی هایی که تولید شده و به بازار عرضه شده اند، دارای تغییرات چشمگیری هستند. این ترالی ها همچون نمونه ترالی های اورژانس های اروپایی و بیمارستان های مجهز دنیا طراحی و ساخته شده اند. از سوی دیگر باید بگوییم که ترالی های اورژانس مدل PTR 44، به قفل های ساده ای نیز مجهز می باشند. می توان پس از باز کردن این قفل ها، به راحتی آنها را رهگیری و شناسایی نمود. اگر قفل ترالی اورژانس در طول شیفت پرستاران بیمارستان باز نشود، نیازی نخواهد بود که ترالی را در پایان شیفت چک کنید. که این مسئله خود به افزایش سرعت کارها کمک شایانی می نماید.

ترالی های دارو

 

بهترین نوع ترالی بیمارستانی تولید شده در ایران چه ویژگی هایی دارد؟

تمامی شرکت های معتبری که اقدام به تولید ترالی بیمارستانی در ایران می نمایند، از استاندارد های جهانی استفاده می کنند. اما ترالی هایی که از چندین مرحله نظارتی و کنترل کیفی عبور کرده اند، مسلما می توانند نمونه مناسب تر و بهتری از ترالی اورژانس به شمار روند. این ترالی که از آنجایی که واحد های متحرک برای قسمت های مختلف بیمارستانی هستند، لازم است از کیفیت و متریال مناسبی برخوردار باشند. تمامی تجهیزاتی که درون آنها قرار می گیرد، از پیش تعیین شده بوده و به همین دلیل باید به گونه ای طراحی و تولید شوند که از محل مناسبی برخوردار باشند. برخی از نمونه های ترالی اورژانس برای احیای حال بیمار استفاده می شوند، و نمونه های دیگر این تجهیزات، برای راحتی کار پرستاران و پزشکان طراحی شده است. از این رو لازم است این تجهیزات از کیفیت و جنس خوبی برخوردار باشند. اصولا اداره کل تجهیزات پزشکی، بر روی تولید این دسته از تجهیزات نظارت کاملی دارد. ترالی های بیمارستانی به دسته های مختلفی تقسیم می شوند، که هر یک از آنها برای محل خاصی مناسب است. از جمله ترالی احیا، ترالی اورژانس، ترالی بیهوشی و ترالی دارو. می توان با استفاده از این تجهیزات به هر آنچه پزشک و پرستار نیاز دارد، به سرعت دسترسی یافت.

ترالی احیا

 

مهمترین هدف از طراحی ترالی های احیا چه می باشد؟ 

هر ترالی که طراحی می شود و به بازار عرضه می گردد، برای محل خاصی استفاده می شود. مثلا ترالی های احیا که یکی از نمونه های ترالی بیمارستانی هستند، برای احیای قلبی و ریوی مناسب بوده و کاربرد دارند. از این رو می توانیم مهمترین دلیل طراحی این نوع از ترالی اورژانس را چنین بیان کنیم:

  • آماده نمودن بیمار برای ارجاع به مرکز مراقبت های ویژه
  • حفظ و برقراری راه هوایی بیمار
  • ارزیابی نمودن پاسخ بیمار به اقدامات احیای قلبی و ریوی
  • پیشگیری و اصلاح نمودن اختلالات بار و اسید و آب و الکترونیک
  • گردش خون و نگهداری در وضعیت اپتیموم

آنگونه که مشخص است معمولا از این واحد های ترالی اورژانس، بیشتر در شرایط بحرانی استفاده می شود. برای این که بتوان با سرعت بیشتری به دارو و تجهیزات لازم دسترسی یافت. از این رو بر روی این نمونه ترالی، یک دسته کشور کنار هم قرار گرفته اند. شخصی که مسئول استفاده از انواع ترالی اورژانس می باشد، باید پس از هر بار استفاده از این تجهیزات، تمامی داروها و تجهیزات مصرفی و مورد نیازی که در این واحد ها وجود دارند را بررسی نموده، و در صورت نبود وسیله ای، سریع آن را جایگزین نماید. پس از تحویل دادن ترالی اورژانس نیز، باید چک لیست داخل این واحد را به مسئول بعدی ارائه کند. با این احتساب در صورتی که یکی از تجهیزات درون این واحد ناقص باشد، مسئول تحویل ترالی مسئول خواهد بود. [/av_textblock]

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.